Ibišević i Darida donijeli Herthi pobjedu nad Eintrachtom

Fudbaleri Herthe pobijedili su na svom terenu u okviru 22. kola Bundeslige ekipu Eintracht Frankfurta rezultatom 2:0.
U prvom poluvremenu nijedna ekipa nije bila dominantna, a izdvojile su se po jedna velika šansa s obje strane.

Prvo je golman Herthe Jarstein odbranio šut Rebića, a uzvratio mu je kolega s druge strane, Hradecky, koji je spasio gol od šuta Kaloua.

U 52. minuti bh. reprezentativac Vedad Ibišević našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi pokupio odbijenu loptu unutar šesnaesterca te doveo ekipu iz Berlina u vodstvo.

2---0 by mediabh
Eintracht je na ovo gostovanje stigao znatno oslabljen, a poslije isključenja Seferovića u 78. minuti bilo je jasno da neće moći do izjednačenja.

Šest minuta prije kraja meča Darida je na asistenciju Mittelstadta udvostručio prednost i postavio konačni ishod meča.

Hertha je nakon ove pobjede na tabeli Bundeslige preskočila upravo Eintracht i sada se nalazi na petom mjestu.